Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ELİYLE ZORBALIK

Posted by Mehmet Duran 26 Haziran 2014

bbldyyeBÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ELİYLE ZORBALIK

Büyükşehir Belediyesi FEM Dershanesi’nin tabelalarını söktü

‘Emir büyük yerden dediler, tabelaları indirdiler’

(((TAHAMÜLSÜZLÜGÜN BÖYLESI))) Allaha Karsi Hesabinizin oldugunu Unutmayin. MAD

AKIN ÖZTÜRK

26 Haziran 2014, Perşembe

AKP’li belediyeler, Başbakan’ın Hizmet Hareketi’ni ablukaya alma talimatını yerine getirmeye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, önceki gece yarısı FEM Dershanesi’nin Mecidiyeköy Şubesi’ndeki tabelaları ‘izinsiz’ diye söktü. Dershane yetkilileri, belediye ekibinin söküm için belge göstermediğini, sadece “Emir büyük yerden” dediklerini söyledi. Belediye’nin iki yıldır asılı olan tabelalarla ilgili herhangi bir uyarı yapmadığı, dershaneden 2014 yılı için 2 bin 517 lira reklam vergisi aldığı ortaya çıktı.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ni hedef alan “Bunlara verilmiş ne kadar yer varsa, bina varsa hukuk içinde hepsini tek tek geri almalısınız.” çağrısı sonrası AKP’li belediyelerde hukuksuz uygulamalar yaşanıyor. Tahammülsüzlük önceki gece Mecidiyeköy’de kendini gösterdi. Şişli Büyükdere Caddesi’nde bulunan Doğuş Hanı’nın 7. ve 8. katında eğitim öğretim yapan FEM Dershanesi’nin tabelaları dün gece saat 01.30 sularında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. İzin alınmadığı gerekçesiyle dershaneye ait iki adet reklam tabelası kaynak makinesiyle parçalanarak söküldü. Tabelalar dershane yetkilileri tarafından alınmak istendi; ancak zabıta ekipleri buna da izin vermedi. Tabelalar itfaiye erleri tarafından vinç yardımıyla kamyonete yüklenip götürüldü. Dershane yetkilileri ve basın mensuplarının sorularına bir süre cevap vermekten kaçınan belediye görevlileri daha sonra işlemin Reklam İlan Yönetmeliği 22. maddesi uyarınca yapıldığını savundu. Belediye ekipleri tabelaların izinsiz olduğunu iddia etti. Dershane yetkilileri daha sonra karakola giderek durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, durum tespit tutanağı tuttu.

FEM Dershanesi Mecidiyeköy Şubesi Müdürü Ömer Gümüşsoy tabelaların sökülmesi gerektiği ile ilgili kendilerine hiçbir uyarının yapılmadığını söyledi. “Gece bir arkadaşımız yoldan bir yerden dönerken dershanenin tabelalarının indirildiğini görüp duruyor. Öncesinde bir tebligat yok. Zabıta amirlerine soruyorlar hiçbir bilgi vermiyorlar. Ellerinde bir izin belgesi yok sadece ‘emir büyük yerden’ demişler. Tabelaları kesmişler.” diyen Gümüşsoy, “Hedef seçilmiş gibi onca bina arasında bizim tabelalarımızın sökülmesi bir anlamda yıpratmaya dönük yapılmış bir işlem gibi geliyor bize.” diye konuştu. Belediyenin daha önce tabela vergisi oranını belirlemek için ölçüm yapmaya geldiğini dile getiren şube müdürü, “O zaman bu yasal değil diye bizi uyarsalardı biz de gereğini tabii olarak yapardık. Tabelayı asmadan önce Kentsel Tasarım Müdürlüğü’ne başvuru yaptık. Bize bu konuda bir düzenleme olmadığını o yüzden bir izin belgesi verilemediğini ancak tabela asabileceğimizi, sıkıntılı bir durum olduğunda tüm tabelaların kaldırılacağını söylediler.” ifadelerini kullandı. Mecidiyeköy’de yüzlerce binada tabela bulunuyor. Ancak bu tabelaların hemen hemen hiçbirinin ruhsatı ya da izin belgesi yok. Ancak belediye söz konusu binalardaki tabelalardan hatırı sayılır miktarda vergi geliri elde ettiğinden duruma ses çıkarmıyor. Binlerce tabela içinden FEM’in tabelasının kaldırılması tepkiye sebep oldu. Dershanenin bu yıl tabela vergisi olarak 2 bin 517 lira belediyeye ödeme yaptığı belirtildi. Aynı iş hanındaki diğer işyerleri tabelalarının da bu gece kaldırılacağı öğrenildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s