Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

Yozgatli Bakan ve AKP Millet Vekillerinin Ayibi!

Posted by Mehmet Duran 07 Mayıs 2014

yozgata_buyuk_kazik_h5432

Millî Savunma Bakanı İsmet Yılmaz sözünde durmadı. Son üç yıldır çeşitli vesilelerle yaptığı açıklamada Savunma Sanayi’nin Yozgat’ta kurulacağını söyleyen ve “gecikme” şikâyetleri karşısında “söz verdik, sözden geri dönüş olmaz” diye gönüllere serinlik veren Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım’ın açılmaması sonucu açığa düştü. Yıldırım, “Kanal İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük projesi olan Savunma Sanayi Üssü’nün temeli, bu yıl içerisinde Ankara’nın Kazan İlçesi’nde atılacak” dedi.

Millî Savunma Bakanı ismet Yılmaz’ın üç yıl önceki bir Yozgat ziyaretinde, “Yozgat’ın savunma sanayinde mutlaka iyi bir yere gelmesi için bir çalışma başlattık” ifadesiyle ortaya çıkan, iki yıl önce Bekir Bozdağ’ın da hazır bulunduğu yine bir Yozgat ziyaretinde, “Vatandaşı devletine sadık ve devletin hizmetinde ilave güvenlik gerektirmeyen bölge. Yozgat, Sivas ve Tokat’ı el birliği içerisinde savunma sanayinde hak ettiği yere getireceğiz” ifadesiyle tescillenen projenin bir yıllık suskunluk ardından dayanaksız olduğu anlaşıldı.

Haberler.com’un özel haberine göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü kabulünde Türkiye’nin ilk yerli uçağının da yapılacağı 7 milyar dolarlık Savunma Sanayi Üssü’nün çalışmalarında gelinen son noktayı açıkladı. ÇED raporunun tamamlanmak üzere olduğunu belirten Yıldırım, Kanal İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük projesi olan Savunma Sanayi Üssü temelinin, Ankara’nın Kazan İlçesi’nde atılacağını müjdeledi. Yıldırım, konuya ilişkin açıklamalarını şöyle sürdürdü:

KANAL İSTANBUL’DAN SONRA EN BÜYÜK PROJE

“ Türkiye’nin ilk yerli uçağının da yapılacağı 7 milyar dolarlık Savunma Sanayi Üssü’nün çalışmalarında sona gelindi. ÇED raporu tamamlanmak üzere. Yaklaşık 750 bin metrekare arazinin kamulaştırma çalışmaları da tamamlanmak üzere. Sanıyorum bu yıl içerisinde temeli atılır. Kazan Ankara’ya yakın olması nedeniyle son yıllarda büyük gelişme kaydetti ve önemi her geçen gün artan bir ilçe konumuna geldi. Kazan, çok bereketli topraklar üzerine kurulmuş olmanın yanında, otoban ve E-89 karayolunun da buradan geçmesi, TAI gibi, Ankara Lojistik Üssü’nün kurulması, üniversite şehri olması yolunda da büyük adımlar atıldı. Projelendirmesi ve raporları bitme aşamasına gelen Savunma Sanayi Üssü de kümelenmesiyle stratejik konuma sahip bir ilçe. Demiryolu bağlantısının da yapılacağı Kazan’da Belediye Başkanımız Lokman Ertürk’e hükümet olarak da hep destek olduk.”

Anahtar Kelimeler: Yozgat, Yozgat Haberleri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s