Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

BAKAN BOZDAĞ’DAN HALK BANKASI MÜJDESİ

Posted by Mehmet Duran 20 Mayıs 2012

Teşkilatını ziyaret ederek partilileriyle buluştu

Çayıralan Yüksekokulu temel atma töreni için ilçemize gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal, eski milletvekili Osman Coşkun, İl Başkanı Fahri Açıkgöz ve beraberindeki heyetle Ak Parti İlçe Teşkilatını ziyaret ederek partilileriyle buluştu.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ı girişte ilçe teşkilatı ile birlikte karşılayan Ak Parti İlçe Başkanı Bülen Akpınar, Bekir Bozdağ’ın teşkilat ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek bir açılış konuşması yaptı. Akpınar Çayıralan ilçesinin eksiklikleri ile ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a dosya sundu. Adalet Sarayı binası, Anadolu Lisesi, Kapalı Spor Salonu projesi ile ilgili konularda destek istedi.
İlçe Başkanı Akpınar’ın konuşmasının ardandan İl Başkanı Fahri Açıkgöz, Milletvekilleri Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer ve eski milletvekili hemşehrimiz Osman Coşkun birer konuşma yaptılar.
BOZDAĞ “HALK BANKASI 2012 YILININ SON ÜÇ AYI İÇERİSİNDE ÇAYIRALAN’DA AÇILACAK”
Çayıralan Ak Parti İlçe Teşkilatını ziyareti esnasında partilileriyle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çayıralan ilçesine Halk Bankasının sözünü aldıklarını ve bu yıl içeresinde yılın son üç ayında Halk Bankası şubesinin Çayıralan’a açılacağının sözünü verdi.
Çayıralan’a geçen yıl açılması düşünülen Halk Bankası Şubesinin kriterlerin oluşmadığından dolayı bu güne kadar açılamadığını dile getiren Bozdağ; Çandır ve Çayıralan ilçesinin birlikte düşünülerek hareket edildiğini, ancak bu sayede kriterlerin oluştuğunu ve Halk Bankası Genel Müdürünce yaptığı son konuşma sonunda bu yıl sonuna kadar Halk Bankası şubesinin Çayıralan’ kazandırılacağının sözünü verdi.
Temmuz ayında personelle ilgili sınavların olacağını dile getiren Bozdağ, personelle yer sorunlarının çözümünün ardından Ekim ayı içinde, belki öncesi belki de sonrasında bu yılın son üç ayı içinde Halk Bankasının şubesinin Çayıralan’a kazandırılacağını söyledi.
“Halk Bankası Şubesini açmak bizden sahip çıkmak Çayıralan halkından” diyen Bozdağ; “Bankaya sahip çıkmanızı hepinizden rica ediyorum. Gurbetçilerimiz ve Çayıralan’lılar birikimlerini başka ilçelerdeki bankalara yatırmaktan ziyade ilçedeki bankaya yatırmaları ve bankanın kâr etmesi gerekir. Açılacak bankanın zarar edip terkar kapatılması gündeme gelirse, bir daha dönüşü mümkün olmaz” dedi.
Çayıralan’a Adalet Sarayı yapılması hususunda Yozgat’ta önceliğin Çayıralan olduğunu dile getiren Bozdağ; “Çandır’daki adliyenin kapanmasıyla birlikte Çayıralan adliyesi iki ilçeye de hizmet etmektedir. Dolayı ile acil ihtiyaç Çayıralan’dır. Öncelik de Çayıralan olacaktır. Bunun yanında Anadolu Lisesi binası ve Kapalı Spor salonu ile ilgili talepleri biliyoruz. Bu konularda da hükümetimiz olarak adımlarımızı atacağız. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı vasıtasıyla ilçeye yeni bir öğrenci yurdu en kısa sürede kazandıracağı” dedi.
Konuşmaların ardından Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ teşkilat binasında partililerin sorun ve görüşlerini dinleyip onlarla sıcak sohbetler ettikten sonra parti binasından ayrıldı. kaynak:cayiralanhaber.com
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s