Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

Almanyada Türk Eğtimcilerin Başarısı

Posted by Mehmet Duran 06 Şubat 2012

Türk girişimciler tarafından 2006 yılında Mannheim’da kurulan SEMA Okulları, resmi olarak tanınması yönünde gerekli bütün şartları yerine getirerek devlet tarafından resmen tanındı. Alman-Türk Eğitim Derneği bünyesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren SEMA Okulları’nın devlet tarafından tanınması ile ilgili okulun salonunda bir tanıtım programı düzenlendi.
Toplantıya Federal Milletvekili Dr. Birgit Reinemund, Baden Württemberg Eyalet Milletvekili Dr. Stefan Fulst-Blei, Mannheim Eğitim Belediye Başkanı Dr. Ulrike Freundlieb, Moll Gymnasium Eski Müdürü ve Sema Koleji Danışma Heyeti Üyesi Klaus Fritz, Mannheim Gymnasium Müdürleri Birliği Başkanı Dr. İngo Leichert, TDB Başkanı Ali Yıldırım, SEMA Okullarının Eğitimden sorumlu Müdürü Nuh Duran ve davetliler katıldı.
Yaptığı başarılı çalışmalarla dikkatleri üzerine toplayan SEMA Okulları, ciddi ve disiplinli bir çalışmanın sonunda, devlet tarafından tanınarak, eğitim kalitesini ispatlamış oldu. Daha önceki yıllarda Realschule bölümünün tanınmasının ardından Gymnasium bölümünün de tanınmasıyla SEMA Okullarında okuyan öğrenciler artık liseyi bitirme sınavlarını da yapabilecekler. Programda söz alan Dr. Klaus Fritz, Sema Koleji’nin uyum konusunda önemli başarılara ulaştığını ifade etti. “Burada yetişenlerin Türkiye ve dünyanın değişik yerlerine giderek iyi yerlerde görev yapacak olmaları bizi sevindirir” diyen Fritz, “Verdiği eğitimle SEMA Okulları kendini kanıtladı” dedi. SEMA Okulları’nın devlet tarafından tanınması hem okul yetkililerini hem bizi çok sevindirdi diyen Dr. Ulrike Freundlieb, “Özel okulların arasında SEMA Okulları da yerini aldı. Eğitim sistemine önemli katkılar sağlıyor. Genç bir kadroyla, yeni okul projesiyle, modern sınıflarıyla örnek bir okul. Diğer okullarla yapılan ortak projelere katılması bizi çok sevindiriyor” dedi.
Öğrenci başvurularından dolayı gelen talepleri karşılamada zorlandıklarını ve şimdiden ön kayıt yaptıranların bir hayli fazla olduğunu belirten Nuh Duran, yapılacak ek binadan sonra taleplere cevap verebileceklerini ifade etti.  Okulun başarısı için okula gelecek öğrencileri dikkatli seçtiklerini de söyleyen Nuh Duran, “Okulda, tam gün ve Baden Württemberg eğitim bakanlığı müfredatına göre eğitim veriyoruz. Ülke genelinde ve uluslararası yarışmalarda öğrencileri özel olarak hazırlıyoruz” dedi.

Reklamlar

2 Yanıt to “Almanyada Türk Eğtimcilerin Başarısı”

 1. Ismail said

  Nuh Duran kardesimi basarilarindan dolayi tebrik ederim. Allah yolunu acik etsin, yar ve yardimcisi olsun.
  Ismail Temel

 2. Çelebi said

  Curali köyü 84-88 yılları kur-an kursu öğreticisi Çelebi Yeniay. Bu başarınıza gıpta ile bakarak sizleri Allah rızası için tebrik ediyorum. devamını temenni ederim selamlar. ANKARA/Pursaklar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s