Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

Yozgat´ta AK Partide Milletvekilligi icin Üc istifa.

Posted by Mehmet Duran 16 Ocak 2011

12 Haziranda yapılacak genel milletvekilliği seçimlerinde TBMM’ne girmeyi hedefleyen Ak Partinin Yozgattaki 3 teşkilat başkanı görevlerinden istifa ettiler.
Ak Parti Yozgat camiasında ilk istifa haberi 14 ocak cuma akşamı Boğazlıyan ilçesinden geldi.AKP Boğazlıyan ilçe başkanı emekli öğretmen Yusuf Yıldırım milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrıldığını deklere etti.
Ak Parti Yozgat il başkanı avukat Yusuf Başer 15 Ocak cumartesi günü saat 12,30’da parti binasında il ve merkez ilçe teşkilat mensuplarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında istifasınıaçıkladı.Ak Parti kadın kolları il başkanı Sibel Yıldırım da 15 ocak cumartesi günü saat 14,30’da yine parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek hem istifa ,hem de milletkvekilliğine adaylık kararını açıkladı.
İl Başkanı Yusuf Başer’in istifası ile boşalan göreve parti tüzüğü gereğince il teşkilatı siyasi ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısı avukat Yasin Durusoy,Kadın kolları
il başkanlığına da il başkan yardımcılarından Sevil Şahin geçici olarak getirildi.Ak Parti il teşkilatı ile kadın kolları teşkilatlarının önümüzdeki hafta ayrı ayrı toplanarak yeni il başkanlarını kendi aralarında oylama ile seçecekleri bildirildi

BAŞKANLARIN VEDA KONUŞMALARI

Partilerinden milletvekili adayı olmak için görevlerinden ayrılan il başkanları Yozgatta düzenledikleri basın toplantılarında milletvekilliğine neden aday olduklarını anlattılar.
Önce İl Başkanı Yusuf Başer,ardından da Kadın kolları il başkanı muhasebeci ve mali müşavir Sibel Yıldırım düzenledikleri basın toplantılarında aynen şunları söylediler:

İL BAŞKANI YUSUF BAŞER’İN KONUŞMASI

AKPARTİ Yozgat İl Başkanlığı görevini devraldığımdan bu yana yaklaşık bir buçuk yıl geçti. Bu gün sizlerle bu bir buçuk yılın bir muhasebesini ve değerlendirmesini yapmak istiyorum.

Bu süre içerisinde AKPARTİ Yozgat İl yönetimi olarak ,teşkilatlarımızı yapılandırdık, üye sayılarını artıdık. Seçmen sayımızın ๾unun üzerinde üye kaydı yaparak üye sayısı en fazla olan ilk 10 il arasına girdik.Ak partiyi 485nin Yozgatlının partisi haline getirdik.Tarihi bir referandum sürecinden alnımızın akıyla çıktık. Önümüzdeki altı ay içerisinde ise bir genel seçim heyecanı yaşayacağız. Genel seçim sürecinde biz farklılığımızı çok daha net, çok daha açık ortaya koymalıyız. İşte onun için önümüzdeki altı ay boyunca da halkın diliyle, milletin diliyle konuşacak, 485 bin Yozgatlının ,73 milyonun tamamını kucaklayacak, sözümüzle, özümüzle, içimizle ve dışımızla aynı olduğumuzu bir kez daha göstereceğiz. Biz, yaptıklarımızı da anlatacağız, ama daha çok yapacaklarımızla konuşacağız.Onun içindirki Genel Başkanımız ve Başbakanımız 2011 bütçe görüşmelerinde 2023 Türkiye vizyonunu ortaya koydu. Bizde Yozgatta Akpartinin 2023 vizyonunun konuşacagız.

Değerli kardeşlerim, siyaset laf üretme makamı değildir, laf üretme mesleği değildir. Siyaset, bir icra makamıdır, bir icraata yönelik dertlilerin bir araya geldiği anlayıştır. Değerli arkadaşlarım, biz, yaptıklarımızı konuşacağız, bizAk partinin Yozgatın dört bir yanında Türkiye’mizin dört bir yanında neler yaptık bunları konuşacağız. Kırıp dökenlere, çark edenlere, sabah verdiği sözü akşam unutanlara inat, biz dosdoğru olacak, olduğumuz gibi görünecek, göründüğümüz gibi de olacağız. Allah’ın izniyle bizim samimiyetimiz, milletin muhabbeti bu hareketi bir kez daha zirveye taşıyacak, ben buna inanıyorum. Bir kez daha millete hizmet etme şerefi bu Partiye ve bizlere nasip olacaktır inşallah.

Değerli yol arkadaşlarım.Biz biliyoruz ki kendisini değiştiremeyenler Türkiye’yi de değiştiremezler. Ortak akla inanmayanlar, eleştiriye açık olmayanlar, kendi muhasebelerini yapamayanlar, milletin verdiği mesajı doğru anlamak için özeleştiri yapmayanlar hiçbir gelişim gösteremezler.

Mesele millete yüzünü çevirmek, millete kulağını açmak değildir. Asıl olan millete gönlünü açmak, milletin hissiyatını kendi hissiyatı haline getirmektir. Biz bu aziz ,Yozgatlılarla biz bu aziz milletle çıkar birliği değil gönül birliği yaptık, kader birliği yaptık. Tüyü bitmedik yetimin hakkını yemedik, yedirmedik. Bizim siyasi geçmişimizde zikzaklar yok. Milletimiz bize yetki verdiğinde, sorumluluk yüklediğinde onu bir kutsal emanet hissiyatıyla omuzladık. Omuzlamaya devam edeceğiz.
2011 genel seçimlerine de biz bu hissiyatla giriyoruz. Gönül köprülerini güçlendirmek, hizmetlerimizi görücüye çıkartmak, daha çok hizmet için milletimizin huzuruna çıkıyoruz.

AKPARTİ İl Başkanlığını yürüttüğüm bu süre içerisinde millete hizmet borcumuzu ödemekten gayrı bir düşüncemiz olmadı. İnşallah aynı ruh ve şuurla, geleceğe de hep birlikte yürüyeceğiz; Milletimizin kalkaınmasını, maddi yükselişini,manevi yücelişini,adalet, demokrasi,hukuk devletini ve hukukun üstünlüğüne ve kalkınma hamlelerine yine hep birlikte imza atacağız. Güçlü ileri ve mutlu bir Türkiye sevdamızla Yozgatı ve Türkiyeyi aydınlık yarınlarına AKPARTİ’nin ışık saçan kadrolarıyla yürümeye devam edecektir.
AKPARTİ iktidarı ile Yozgat hizmete kavuştu, bozok üniversitesi,hızlı tren,bölünmüş yollar ,saglık ve eğitimde yapılan gelişmeler, Yozgat Ak parti iktidarı ile gelişti, yaşanabilir bir il oldu. Ak partiye oylarıyla, gönülleriyle, dualarıyla destek olan Yozgat insanına ne kadar hizmet etsek azdır diye düşünüyoruz. Yozgat insanı AKPARTİ’ye destek olduğu sürece hizmetlerimizin artarak devam edeceğinin bilinmesini istiyoruz. Makamlar gelip geçici Milletveki adayı oluruz, olmayız milletvekili seçilir veya seçilmeyiz onlar önemli değil Ama biz geçmişte olduğu gibi bugünde yarında Akpartinin neferi olmaya devam edeceğiz.
İşte bugün, önümüzdeki genel seçimlerde Yozgat Milletvekili aday adayı olmak amacıyla AKPARTİ Yozgat İl Başkanlığı görevimden ayrılıyorum. Bir buçuk yıl önce tertemiz olarak devraldığım bu onurlu görevi ,yine tertemiz olarak, görevini layıkıyla yapmış bir insanın gönül huzuruyla devrediyorum.
Bu süre içerisinde bilerek veya bilmeyerek hiç kimseyi kırmamaya, gücendirmemeye gayret ettim. Buna rağmen farkında olmayarak kırdıklarım, gücendirdiklerim varsa haklarını helal etmelerini istiyorum.

Öncelikle bizleri Ak parti İl başkanlığına layık gören Genel başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdogana,Akparti GenelMerkezmensuplarına,Akparti Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekilimiz Bekir Bozdağ ‘a, Yozgat Milletvekillerimiz Mehmet Çiçek,Abdülkadir Akgül, Osman Coşkun’a , AKPARTİ Yozgat İl yönetim kurulu üyesi dava arkadaşlarıma; İl kadın ve Gençlik kolları başkan ve üyelerine,İlçe Başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine; belde başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine;Yozgat belediye başkanımıza , ilçe, belde Belediye Başkanlarına ve Belediye Meclisi üyelerine; İl Genel Meclisi Başkan ve üyelerine ve görev yaptığım süre içerisinde benden yardım ve desteklerini esirgemeyen AKPARTİ’ye gönül veren tüm değerli dostlarıma ,basınımızın değerli mensuplarına,ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Önümüzdeki seçim süresinde de Yozgat İl ve İlçe Teşkilatlarımızla AK PARTİ ilkelerine misyonuna ve vizyonuna yaraşır şekilde geçmişiyle bugünüyle ve geleceği ile birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik iklimi içerisinde çalışacağız. Hedefimiz önümüzdeki seçimlerde de Yozgat’ta oylarımız artırmak olacaktır.

VE SİBEL YILDIRIM’IN İSTİFA AÇIKLAMASI

“Başkanlığını büyük bir onurla yürüttüğüm AK Parti Yozgat Kadın Kolları, yöneticileri ve üyeleri olarak, şehrimizin ve hanım kardeşlerimizin aydınlık geleceği adına büyük fedakarlıklarla hizmet ettik, ediyoruz, edeceğiz…
Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan seçimlerden birini daha haziran ayı içinde gerçekleştireceğiz.
Dünyanın ve ülkemizin çok zor şartlardan geçtiği bir dönemde yapılacak olan bu seçimin Türkiye’miz ve Yozgat’ımız açısından hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
Her zaman diri, heyecanlı ve çalışkan kadrosuyla yarın seçim olacakmış gibi hareket eden AK Parti Yozgat İl Teşkilatı, haziran ayındaki genel seçime el ve gönül birliği içinde hazırlanıyor. Bu seçimden de Parti ve İl teşkilatı olarak inşallah yüzümüzün akıyla çıkacağız

Allah’ın izni; Başbakanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayip Erdoğan’ın “Meclis’te daha çok kadın milletvekili görmek istiyoruz” açıklamasından aldığım cesaret ve beni bugünlere getiren Yozgat’ımıza karşı hissettiğim minnet ve sorumluluk gereği; duygu, düşünce, görüş ve inanç birliği içinde olduğum AK Parti’den Yozgat Milletvekili aday adayı olmak istiyorum
Her Türk vatandaşı gibi seçme ve seçilme hakkımı kullanmak için, bugüne kadar büyük bir şerefle sürdürdüğüm AK Parti Yozgat Kadın Kolları Başkanlığı görevimden yasalar gereği istifa etmem gerekiyor.
Bizlere, kendilerine hizmet etme onurunu yaşatan Yozgatlı hemşehrilerime; desteğini her zaman yanımızda bulduğum Parti teşkilatımın bütün kademelerine çalışan arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarak AK Parti Yozgat Kadın Kolları Başkanlığı görevimden istifa ettiğimi kamuoyuna saygılarımla duyuruyorum.
Bu kararımın Yozgat ve Yozgat halkına hayırlı olmasını diliyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun…”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s