Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

Çayıralan ve Köyleri

Posted by Mehmet Duran 31 Mayıs 2010

Törene Vali Amir Çiçek ve Yozgat Milletvekili Osman Coşkun’da Katıldılar

İlçemizde yapımı devam eden 160 kişilik kız yurdu Temel Atma Töreni ve Fidanlık açılış töreni Yozgat Valisi Amir Çiçek ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Osman Coşkun’un katılımlarıyla gerçekleşti.Açılışta  İlçe Kaymakamı Muhammet Aktaş, Yozgat Milletvekili Osman Coşkun ve Yozgat Valisi Amir Çiçek birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından törenle kız yurdunun temeli atıldı.

 Törene Vali Amir Çiçek, Milletvekili Osman Coşkun, Kaymakam Muhammet Aktaş, Garnizon Komutanı Mustafa Parlakay,  Belediye Başkanı Çakmak Çetin protokol olarak katılırken, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, , Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbil, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Gamsız,  İl Çevre ve Orman Müdürü Birol Ayyıldız, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Başkal, İş Adamı Hayri Yıldız  misafir olarak katıldılar.

                        Vali Çiçek burada yaptığı konuşmada, başlattıkları kampanya ve uygulamaya konulan projelerle kırsalda yaşayan kız öğrencilerin okullaşma oranında ciddi mesafeler kaydedildiğini bildirdi. Vali Çiçek, ”İlköğretim sonrasında eğitime devam etmek isteyen kız öğrencilerimizin en önemli sorunu yurt. Bu sorunu çözmek üzere bir çalışma başlattık, atıl durumdaki binaları yurt ve pansiyon haline dönüştürerek, kızlarımızın barınma sorununu çözdük, çözmeye de devam ediyoruz” dedi.

            Vali Çiçek, Yozgat il genelinde ormanlık alan miktarını artırma çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini kaydetti. Vali Amir Çiçek, Yozgat’ın ihtiyacı olan ağaçlandırma faaliyetlerindeki fidanların bir bölümünün, belki de tamamının Çayıralan’daki fidanlıktan karşılanacağını sözlerine ekledi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Osman Coşkun da, kendisinin Çayıralanlı olduğunu, o nedenle ilçenin sorunlarını çok iyi bildiğini, hem Çayıralan’ın hem de Yozgat’ın genel sorunlarının çözümlenmesi konusunda ellerinden gelen çalışmayı yapmaya gayret ettiklerini ifade etti. Coşkun yaptığı konuşmasında: “Bu bölgeyle ilgili ben milletvekili olduğum andan itibaren bir takım çalışmalar yaptım. Kısa başlıklar halinde onları size bahsetmek istiyorum.  Tabi burası orman bölgesi olması sebebiyle böyle bir fidan üretme çiftliğine ihtiyaç vardı. Sayın Çevre Orman Bakanımız Prof. Dr. Veysel EROĞLU Beyefendiye bunu ben sunduğum zaman bir toplantıda dedim ki; ilçeme bir fidan üretme çiftliği istiyorum. Bütün samimiyetimle söylüyorum. Hiç düşünmeden direk döndü genel müdürümüz Hanifi Beye talimat verdi. Ve tarih söyledi.  Dediki şu tarihe kadar bu fidan üretme çiftliği açılacak. O tarih bizim burada yer gösteremeyişimiz sebebiyle gecikti.  Ama aynen dediğim gibi bugün açılışını yapıyoruz. Huzurlarınızda çok değerli bakanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

            Konuşmaların ardından fidanlığın açılışı gerçekleşti. Ardından ağaç dikimi yapıldı.   Açılışın ardından Çevre ve Orman Müdürlüğünce vatandaşlara  fidan dağıtımı yapıldı. 

Kaynak:Çayıralan Haber Gazetesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s