Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

Çayıralan ve Köyleri

Posted by Mehmet Duran 31 Mayıs 2010

KURSİYERLERDEN KIYASIYA MÜCADELE                                   Çayıralan Kültür Merkezi’nde İlçe Müftülüğümüz tarafından,  Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması ve dini bilgiler yarışması düzenlendi. İlçe Merkezinden Merkez Kur’an Kursu, köy ve kasabalardan ise; Y. Yahyasaray  Kur’an Kursu, Karakışla Kur’an Kursu, Çokradan Kasabası Kur’an Kursu, Günyayla  Kur’an Kursu, Kaletepe  Kur’an Kursu, Menteşe Kur’an Kursu, Konuklar Kur’an Kursu, Turluhan Kur’an Kursu ve Külekçi Kur’an Kursu olmak üzere toplam on kurs katıldı. İnönü Köyü Kur’an Kursu ise yarışmaya katılmadı.Çayıralan Müftüsü Nadir AYDIN

Yarışmada, saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından ilçe Müftüsü Nadir AYDIN bir açış konuşması yaptı. AYDIN konuşmasında, ilk olarak katılımcılara ve kursiyerlere katılımlarından dolayı teşekkür ederken yapılan bu etkinliklerin kendisini çok mutlu ettiğini ve yarışma sonucu ne olursa olsun bütün kursiyerlerin, gönlünde birinci olduğunu vurguladı.

Yarışmada komisyon başkanlığını İlçe Müftüsü Nadir AYDIN yaparken, Merkez Sanayi Camii İmam-Hatibi Bahadır Yücel ve Merkez İ.H.L. Camii İmam-Hatibi Cafer AÇIKEL jüri üyesi olarak görev yaptılar. Yapmış oldukları değerlendirmeler neticesinde 73 puanla Karakışla Kur’an Kursu öğrencilerinden Nazlı YOLLU birinci olurken, 72 puanla Merkez Kur’an Kursu’ndan Çiğdem İLERİ ikinci, 69 puanla Menteşe Kur’an Kursu’dan Esra KARADAVUT üçüncü oldu.

Daha sonra dini bilgiler yarışmasına geçildi. 20 sorudan oluşan yarışmada bütün sorulara doğru cevap veren Karakışla Kur’an Kursu birinci olurken, Merkez Kur’an Kursu ve Külükçi Köyü Kur’an  Kursu 19 soruya doğru cevap verdikleri için yarışmanın ikincisini belirlemek amacıyla yedek sorulara geçildi. Yedek sorularda Külekçi Köyü Kur’an Kursunu bir soruyla geride bırakan Merkez Kur’an Kursu ikinci, Külekçi Köyü Kur’an Kursu üçüncü oldu.

Her iki yarışmada da birinciliği Karakışla Köyü Kur’an Kursu alırken birincilik ödüllerini İlçe Müftüsü Nadir AYDIN verdi. Kur’an-ı Kerim yarışmasında ikinci olan Merkez Kur’an Kursu’nun ödülünü aynı Kur’an Kursunda öğretici olarak görev yapan Züleyha AYDIN verirken yarışmada üçüncü olan Menteşe Köyü Kur’an Kursu öğrencisinin ödülünü Kurs öğreticisi Gülsüm GÜRAN verdi.

Kur’an-ı Kerim yarışmasının birincisi olan Karakışla Kur’an Kursu öğrencilerine, bir adet kameralı cep telefonu, bir adet çeyrek altın, bir adet kitap seti, bir adet hediye paketi, Kur’an-ı Kerim Meali ve diş hekimi Ahmet Kaya’dan dolgu ve diş taşı temizliği gibi ödüller verilirken aynı zamanda dini bilgiler yarışmasının da birincisi oldukları için yine Karakışla Kur’an Kursu öğrencilerine ilçe müftüsü Nadir AYDIN tarafından; birer adet çeyrek altın, kitap seti hediye paketi ve birer adet Kur’an Meali hediye edildi. Yarışmaların ikincileri ve üçüncülerine ise çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmanın hediyelerinin hazırlanmasında büyük emeği geçen Merkez Kur’an Kursu öğrencilerinden Keziban DEMİRKAZIK’a İlçe Müftüsü Nadir AYDIN tarafından teşekkür belgesi verildi.

Kaynak :Çayıralan Haber Gazetesi.

     
 
Reklamlar

Bir Yanıt to “Çayıralan ve Köyleri”

 1. zekeriya yağız said

  ya gururduymamak mümkünmü yakışır benim köyüme

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s