Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

Kutlu Doğum Haftası Kutlu Olsun

Posted by Mehmet Duran 21 Nisan 2010

Yozgat’ın Çayıralan İlçesi’ne bağlı Turluhan Köyü, “2023 Gelişim Vizyonu” kapsamında belirlenen şartları yerine getirerek, “Örnek Köy” seçildi.

Turluhan Köyü, kilitli parke taşları ile döşenen yolları, internet evi, sosyal faaliyetlerin yapılabileceği binaları ve özel olarak oluşturulan yeşil alanları ile modern bir yapıya kavuştu. Köyde, elektrik, su, telefon ve internet sorunu yok

.

Yozgat Valisi Amir Çiçek, devlet ile vatandaşın sımsıcak ilişkiler içerisinde olduğu, vatandaşın derdiyle dertlenen, sevinciyle de mutlu olan bir yönetim anlayışı ortaya koymaya çalıştıklarını belirterek, Turluhan Köyü’nün sadece Yozgat’a değil, Türkiye’nin birçok köyüne örnek olacak bir çalışmaya imza attığını söyledi. Çiçek, “Örnek Köy”lerin sayısının artmasına dair temennisini de dile getirdi.

Turluhan Köyü’nün yolları kilitli parke taşları ile döşeli;
elektrik, su, telefon ve internet sorunu yok

Yozgat’ın Çayıralan İlçesi’ne bağlı Turluhan Köyü, vatandaşların yaşam kalitesini artırmak ve her kesimiyle modern bir Yozgat oluşturmak amacıyla başlatılan “Örnek Köy” projesi kapsamında, belirlenen şarları yerine getirerek Yozgat genelinde ilk “Örnek Köy” ilân edildi.

Bir köyün “Örnek Köy” seçilebilmesi için, şu şartları yerine getirmesi gerekiyor:

– Sağlıklı içme suyu şebekesinin bulunması,
– Kanalizasyon şebekesinin bulunması,
– Elektrik ve telefon hattının bulunması,
– İnternet bağlantısının bulunması,
– Köy içi yollarının kilitli parke taşlarla döşenmesi,
– İnternet evi, köy konağı ve sosyal faaliyetlerin yapılabileceği binaların yapılması,
– Çöp toplama uygulamasının bulunması,
– Köy yollarının ağaçlandırılması ve köy korularının oluşturulması

Yozgat Valisi Amir Çiçek, 7 Nisan Çarşamba günü eşi Hülya Çiçek ve daire müdürleriyle birlikte Turluhan Köyü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Muhtar Çankaya, “örnek köy” çalışmalarını anlattı

Ziyaretinde ilk olarak köy korusuna fidan diken Vali Çiçek, daha sonra kilitli parke taşı yapımı ve diğer çalışmalar hakkında Çayıralan Kaymakamı Muhammet Aktaş ve Köy Muhtarı Yusuf Çankaya’dan bilgi aldı.

Köy Muhtarı Yusuf Çankaya’nın verdiği bilgiye göre, “Örnek Köy” projesi kapsamında, eski köy okulunun tadilatı yapılarak kültür merkezi hâline getirildi.

ilçe ile köy arasındaki yola 15 bin 200 metrekare, köy içindeki yollara da 5 bin 500 metrekare kilitli parke taş döşendi.

İlçe bağlantı yolu, mezarlık, okul, sağlık ocağı ve korulukta ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.

Köy Muhtarı Yusuf Çankaya, köyün yol, su, elektrik, kanalizasyon, telefon, internet ve çöp toplama konularında hiçbir sıkıntısının olmadığın söyledi. Muhtar Çankaya, devlet-vatandaş işbirliği ile yapılan bütün bu işlerde başta Vali Amir Çiçek olmak üzere katkıları olan herkese teşekkürlerini sundu.

Okuma yazma seferberliği devam ediyor

Vali Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek, daha sonra Turluhan Köyü’nde bayanlara yönelik okuma yazma kursunu tamamlayarak belge almaya hak kazananlar için düzenlenen törene katıldılar.

Çiçek: Bütün Türkiye’ye örnek olacak bir başarı

Turluhan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende kursiyerlere belgelerini veren Vali Çiçek, “Devlet ile vatandaşın sımsıcak ilişkiler içerisinde olduğu, vatandaşın derdiyle dertlenen, üzüntüsüyle üzülen, sevinciyle de mutlu olan bir yönetim anlayışı ortaya koymaya çalışıyoruz” dedi. Vali Çiçek, Sadece Yozgat’a değil, Türkiye’nin birçok köyüne örnek olacak bir çalışmaya imza atan Turluhan Köyü’nü ziyaret ederek köylülerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Çiçek, konuşmasında, “Örnek Köy”lerin sayısının artmasına dair temennisini de dile getirdi.

Yozgat Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek, okuma yazma kursunu tamamlayan bayanlara belgelerini verdikten sonra köy halkı ile bir süre sohbet ettikten sonra Turluhan Köyü’nden ayrıldı.

Yozgat Muhabir

Reklamlar

Bir Yanıt to “Kutlu Doğum Haftası Kutlu Olsun”

 1. […] Kutlu Doğum Haftası Kutlu Olsun […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s