Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

Aytaç Su içelim, güzelleşelim

Posted by Mehmet Duran 08 Haziran 2009

Basin Toplantisi (Kuzuluk Termal Otel 2009)

Aytaç Su, sektörde “bir numara”ya oynuyor. Keremali Dağları’ndan gelen Türkiye’nin en iyi suyunu, Sakarya/Hendek’teki modern fabrikada el değmeden tüketiciye ulaştıran firma, Çayıralan Tesisleri’nin Aralık ayında faaliyete girmesiyle pazar alanını genişletti.Çayıralan Tesisleri’nde 1 Haziran itibarıyla sevkıyatların başlayacağı müjdesini verdi.

Haber. www.cayiralan66.org

Halihazırda damacana ve bardak üretimi yapılan tesiste, önümüzdeki ay, 0.5, 1.5 ve 10 litrelik dağıtımının da yapılacağını bildirdi. Demir’in verdiği bilgiye göre, Aytaç Su Hendek Tesisleri’nde 146, Çayıralan Tesisleri’nde ise 48 kişi çalışıyor.

Aytaç Su, sektörde “bir numara”ya oynuyor. Keremali Dağları’ndan gelen Türkiye’nin en iyi suyunu, Sakarya/Hendek’teki modern fabrikada el değmeden tüketiciye ulaştıran firma, Çayıralan Tesisleri’nin Aralık ayında faaliyete girmesiyle pazar alanını genişletti. Yozgat başta olmak üzere İç Anadolu’da zirve hesabı yapan firma sloganını da belirledi: “Aytaç Su içelim, güzelleşelim!”
Geçtiğimiz hafta sonu 100’ü aşkın bayiyi Kuzuluk Termal Otel’de bir araya getiren Aytaç Su Yönetimi, görkemli bir organizasyonla yeni hedefi tebliğ etti.

Yimpaş Holding bünyesinde faaliyet gösteren Aytaç Su, 100’ü aşkın bayisiyle bir değerlendirme toplantısında biraraya geldi.
İhlas Holding’e ait Kuzuluk’taki Kuzuluk Termal Otel’de gerçekleşen ve iki gün boyunca devam eden toplantıda, Aytaç Su’yun sektör içinde daha büyük paya sahip olması noktasında yapılması gerekenler masaya yatırıldı.
Geçtiğimiz haftasonu gerçekleşen toplantıda, Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar, Başkan Yardımcısı Süleyman Kandemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Nurullah Nurdoğan ile Genel Müdür Salim Demir de hazır bulundu.
SİNEVİZYON GÖSTERİSİ GÖZ DOLDURDU
Program, sinevizyon gösterisi ile başladı. Yimpaş Holding’in 27 yıllık geçmişinin gözler önüne serildiği gösteride, bir başarı hikâyesi resmedildi. Halihazırda gıda, inşaat ve tekstil alanında onlarca farklı alt birimde faaliyet gösteren ve birisi dünya markası Aytaç Et Entegre Tesisleri olmak üzere 19 fabrikada yüzlerce insanı istihdam eden Holding’in, mağazacılık sektöründe de ağırlığı sahip bulunuyor.
Çok ortaklı halk şirketlerinin ilk başarıl modeli kabul edilen Yimpaş Holding’i tanıtan sinevizyon, oldukça duygusal anların yaşanmasına da vesile oldu. Sabancı Holding’in rahmetli Başkanı Sakıp Sabancı’nın “Yimpaş modeli”ne övgüler düzdüğü ve Dursun Uyar’a hayır dualarda bulunduğu kısa konuşması, katılımcıları üzüntü ile gurur arasında getirip götürdü.
Gösteride “Türkçü” izler hemen kendisini hissettirdi. Türk Bayrağı ekrandan hiç eksik olmadı, “Yaşa benim halkım” Azerî Türküsü eşliğinde okunan metinde “yüze 100 Türk sermayesi” vurgusu dikkat çekti. Katılımcılar birbiri peşisıra sahnelenen görüntülere yönelik tepkilerini alkışlayarak ortaya koydu.
ESKİ PARLAK GÜNLER ÇOK YAKINDA!
Gösteride, Dursun Uyar, Süleyman Kandemir ve Salim Demir’in görüşlerine de yer verildi. Kandemir’in “ortaklarımızın çoğunluğuyla barıştık, kucaklaştık. İnşallah tamamını kucaklayacağız. Yimpaş Holding’in eski parlak günlerine kavuşması çok yakın” sözleri altı çizilecek kıymette kabul edildi.
Beğeni toplayan sinevizyon gösterisinde Süleyman Kandemir imzası her hâlinden belli oluyordu.
Yarım saat süren gösteri sonunda kürsüye davet edilen Aytaç Su Genel Müdürü Salim Demir, kısa bir konuşma yaparak, sektörel bilgiler verdi. Demir, Hendek’ten sonraki tesis olan Çayıralan Tesisleri’nde 1 Haziran itibarıyla sevkıyatların başlayacağı müjdesini verdi. Halihazırda damacana ve bardak üretimi yapılan tesiste, önümüzdeki ay, 0.5, 1.5 ve 10 litrelik dağıtımının da yapılacağını bildirdi. Demir’in verdiği bilgiye göre, Aytaç Su Hendek Tesisleri’nde 146, Çayıralan Tesisleri’nde ise 48 kişi çalışıyor.
PROF. ALTUNIŞIK KONFERANS VERDİ
Daha sonra Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden Profesör Doktor Remzi Altunışık’ın konferansına geçildi. Altunışık, katılımcılara “Değişen Pazar Şartlarında İlişkisel Pazarlamanın Önemi” konusunda yaklaşık bir saat süren çok faydalı bir konferans verdi. Konferansında pazarlama teknikleri anlamında bilimsel açılımlar getiren Altunışık, Aytaç Su’yun sektörün bir numarası olabilmesinin şifrelerini bir bir sıraladı. Krizden, krizi fırsata dönüştürmekten bahsetti. Krizin su sektörüne en az zararı verdiğini, gelecekte de en az etkileyecek sektörlerin başında su sektörünün geldiğini anlatan Altunışık, enteresan bir saptamada da bulunarak, “su savaşları olacak, bu kaçınılmaz” dedi.
Pazarda oluşan boşlukların bir şekilde doldurulacağını ve bu gayrette rekabetin eskisinden daha şiddetli yapılacağını belirten Altunışık, Aytaç Grubu’nun çetin ve sıkı rekabet ortamına hazır olduğunu ve “rekabette nasıl öne geçebiliriz” safhasında arge çalışmalarını hızlandırdığını bildirdi ve bu anlamda bayilere düşen ödevleri anlattı.
Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden Profesör Doktor Remzi Altunışık, sözlerini, Süleyman Kandemir’den adapte şöyle tamamladı: “Aytaç Su içelim, güzelleşelim!”
Toplantı daha sonra öğle yemeği ardından basına kapalı olarak sürdürüldü.
BÜYÜK AÇILIMLAR DÖNEMİ BAŞLADI
Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar, beraberinde üst düzey yöneticilerini alarak basın mensuplarının karşısına çıktı ve sorulan sorulara cevap verdi.
Uyar, Yimpaş Holding’in krizden etkilenmediğini, 2001 yılından bu yana göğüslenen onlarca sorunun kurumsal olarak dirençlerini artırdığını söyledi. Bu yılın kalan altı aylık dilimi dahil, önümüzdeki yılların yeni atılımlara sahne olacağını kaydeden Uyar, “medya artık bizim yeni başarı hikâyelerimizi yazacak, konu edecek” dedi.
Dursun Uyar, yeni yatırımlar hakkında ipuçları da verdi. 7 adet otel yapacaklarını ve şehir otelciliğinde ağırlıklarını hissettireceklerini bildirdi. Sağlık sektörüne yeni hastaneler kazandıracaklarını müjdeleyen Uyar, mevcut mağazalara yenilerinin de ekleneceğini belirterek, “önümüzdeki dönem, büyük açılımlar dönemi olacak” şeklinde konuştu.
Yimpaş Holding bünyesinde faaliyet gösteren Aytaç Su, 100’ü aşkın bayisiyle bir değerlendirme toplantısı, akşam yemeğini müteakip, Hilmi Gök ve saz arkadaşlarından Türk Sanat, Türk Halk ve Türk Tasavvuf Müziği konserinin ardından sona erdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s