Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

VEKİLLER UZLAŞAMADI .

Posted by Mehmet Duran 30 Mayıs 2009

Yozgatlil vekiller

AK Parti Grup Başkanvekili

ve Yozgat Milletvekili Bozdağ’ın arzu ettiği gibi il kongresi Haziran ayına ertelendi. Kongre 14 Haziran Pazar günü yapılacak. Haber : www.Cayiralan66.org

Yorum, AK Partinin Cayiralan ve beldelerinde belediye baskani cikaramasindan  sonra Akp vekilleri arasinda ayriliklar oldu bunada en cok vekiller sebep olduyerel secimlerde  cayiralanda bir gecede ne gibi degisiklikler yapildi hepsi biliniyor. Sonra vekillerin kasaba ve beldelere yapilan yardimlarda destek olmasi lazim köstek deyil, bunlar malesef yasandi. secimler yaklasti oy istemeye yüzleri olsaun, Baga var izin olsun, Üzüm yemeye yüzün olsun, misali, bu sözüm bütün yozgat vekillerine. Editör.Mehmet Duran

AK Parti’de sular durulmuyor. Hafta sonu yapılması planlanan İl kongresi 14 Haziran Pazar gününe ertelenirken, Milletvekilleri arasında aday konusunda uzlaşma sağlanamadı.


Genel merkezin, Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da kongreye tek adayla gidilmesi isteği vekilleri böldü. Abdulkadir Akgül ve Osman Coşkun’un Zekeriya Avşar’ı, Mehmet Çiçek’in Avukat Yusuf Başer’i işaret etmesinin ardından Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ’ın sessiz kalması üzerine genel merkez kongre tarihini ileriye attı.


GENEL MERKEZDE


SICAK SAATLER


Milletvekili Mehmet Çiçek, Avukat Yusuf Başer’i Ankara’ya davet ederek adaylık konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüşme yapmasına imkan sağladı.


Bu arada Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ’da aynı şekilde Fahri Açıkgöz, Harun Lekesiz ve Halil İbrahim Coşkun’la genel merkezde görüştü. Bozdağ’ın yanında yer aldığı üç isim de Başbakan Erdoğan’la kısa süreli görüşmede bulundu.


Başbakan Erdoğan’ın 4 isimle yaptığı görüşmede, çeşitli sorular yönelttiği ve siyasi çalışmalar hakkında bilgi aldığı öğrenildi.


TEK ADAY


BEKLENTİSİ


AK Parti genel merkeçi kongreye tek adayla gidilmesi direktiflerinde bulundu. Vekiller arasında uzlaşma isteyen genel merkez, bir isim üzerinde mutabık kalınmaması üzerine kongre tarihini erteledi.


Edinilen bilgilere göre Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Osman Coşkun’un Zekeriya Avşar’ın devam etmesi yönünde görüş bildirmesine karşın, Mehmet Çiçek Avukat Yusuf Başer ismini gündeme getirdi.


Avukat Fahri Açıkgöz’e destek verdiği bilinen Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ beklediği havayı bulamayınca sessiz kalmayı tercih etti. Yozgat milletvekillerinin tek isim üzerinde ortak bir noktaya gelememesi genel merkezin farklı bir karar almasına neden oldu.


BOZDAĞ’IN


İSTEDİĞİ OLDU


Genel merkez tarafından kongre tarihinin ertelenmesi, sürecin Bekir Bozdağ’ın lehine işlediği şeklinde nitelendirildi.


Zekeriya Avşar ile arasında soğuk rüzgarlar esen Bozdağ’ın istediği gibi yönlendirme yapabileceği ifade ediliyor.


AVŞAR, GERİ ADIM


ATMAYACAK


İl Başkanı Zekeriya Avşar, son dakikada yaşanan gelişmelere rağmen geri adım atmayarak kongrede aday olacak. B planını devreye sokmaya hazırlanan Avşar, teşkilatların ve delegelerin kendisine verdiği desteği genel merkez nezdinde kullanacak.


HAYAL KIRIKLIĞI


Yozgat siyasi kamuoyunda yaşanan son gelişmelerin parti içerisindeki çekişmenin gün yüzüne çıktığı şeklinde yorumlanmaya başlandı. İktidar partisi milletvekillerinin bir noktada buluşamamasının, AK Parti açısından handikap olarak değerlendirildi.


Kongrenin ileriki bir tarihe ertelenmesinin yeni arayışları da beraberinde getireceği yorumlanırken, partinin güçlü isimlerinin ön plana çıkacağı üzerinde duruluyor.


Öte yandan kongrenin ertelenmesi de teşkilatlarca da şaşkınla karşılandı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s