Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

3.Hollanda Yozgatlılar Şenliği düzenlendi

Posted by Mehmet Duran 30 Mayıs 2009

1015NL_25-05-09_Hollanda_Yozgatlilar_Federasyonu_Baskani_ve_uyeleriAçılış konuşmasını, Hollanda Yozgatlılar Federasyon Başkanı Sabri Kenan Bağcı’nın yaptığı şölende, sanatçılar Kader ve Orhan Ölmez de konser verdi. Şölende hemşehrilerine seslenen Başkan Sabri Kenan Bağcı ,  böylesine güzel bir programda hemşehrileri ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Amstedam Yozgatlılar (Yörem66)  Vakfı’nın kurucularından ve programın organizatörlerinden Mustafa Tülü ise kendilerini yalnız bırakmayan ve büyük destek veren işadamlarına ve hemşerilerine teşekkür ederken, Hollanda’da yaşayan 45 bine yakın Yozgatlı tarafından kurulan 12 ayrı derneğin katılımı ile muhteşem bir şölen yaşadıklarını dile getirdi.

Yozgatlilar 1

1500 Yozgatlı Zaandam’daki Sade Busines Center’de  buluştular.

Hollanda’da yaşayan Yozgatlıların oluşturduğu derneklerin bir çatı altında toplanarak Yozgatlılar Federasyonu’nu oluşturma  çalışmalarının ardından bu defada da dayanışma günü düzenlediler.  Hollanda’nın Zaandam kentinde 1500 Yozgatlının katılımı ile gerçekleşen 3.Yozgatlılar Dayanışma Günü gerçekleşti. Hollanda’da 45 bin nüfusa sahip olan Yozgatlılar tarafından kurulan 12 ayrı derneğin oluşturduğu ‘Hollanda Yozgatlılar Federasyonu’,  1500 kişinin katılımı ile muhteşem bir şölen yaşattı.

   Amsterdam Yörem 66 Vakfı, Çandırlılar Derneği, Lahey Yozgatlılar Derneği, Hengelo Yozgat Derneği, Yeni Fakılılar Derneği, Bektaşlılar Derneği, Hasinliler Vakfı,Kozan Koyu yardımlaşma fonu,Gülpınalılar ve Boğazlıyan Derneği yöneticileri ile Federasyon Genel Başkanı Sabri Kenan Bağcı, Avusturya Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Feyzullah Andak, Çayıralan Belediye Başkanı Çakmak Çetin, Bektaşlı Belediye Başkanı Ünal Bulut, İşçi Partisi Avrupa Parlamentosu Milletvekili Emine Bozkurt, D66 AP adayı Osman Biçen, Avrupa’nın değişik ülkelerinden işadamları ve Hollanda’dan çok sayıda işadamının eş ve çocukları ile katıldıkları şölen, Zaandam’daki Sade Busines Center’de yapıldı. Basri Doğan, Amsterdam. 

Katılımcılara Teşekkür

Açıklamada, “bizleri yalnız bırakmayan ve büyük destek veren Yozgatlı işadamları ve halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. İşadamlarımızın ve halkımızın yoğun ilgisi vardı.Ayrıca Türkiye’den gelen misafirlerimizin yanı sıra Avusturya Yozgatlılar Federasyon Başkanımız Sayın Feyzullah Andak  bey ile Frankfurt Yozgatlılar Sosyal Dayanışma  ve Yardımlaşma Derneği’nin Başkanı ve yöneticileri ile birlikte iştirak etmeleri dayanışma günümüze bu dayanışma gününde birlik ve beraberliğimize büyük katkı sağlamıştır. Kendilerine teşekkür eder, görevlerinde basarılar dileriz” denildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s