Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

SORGUN-SARIKAYA ARASI DUBLE YOL, OSMAN COSKUN NEREDE?

Posted by Mehmet Duran 04 Şubat 2009

Cayiralan li Millet Vekilimiz Osman Coskun Nerede. Sorgun -Sarikaya -Bogazliyan Duble Yol Sarikaya -Cayiralan nerede oy zamani gelip bol keseden atiyorlar. Yozgat AKP  Vekilleri Cayiralana Geliyor, Bir gecede taslar yerinden oynuyor Cayiralan MHP belediye baskani adayliktan cekiliyor, Curalinin yolu haziranda yapilacakken neden kisin ortasina kaliyor neler dönüyor, neyin pesindeler  bilmiyoruz, Sizler Karar verin.

Yorum:Mehmet Duran

Yozgat İl Genel Meclisi 3. bilişim toplantısında, Sorgun-Sarıkaya arası duble yol çalışmalarının Yozgat Valiliği tarafından yapılması kararı çıktı.
İl Özel İdaresi Salonu´nda Meclis Başkanı Ayhan Can başkanlığında yapılan İl Genel Meclis Toplantısı´na Yozgat Valisi Amir Çiçek´te katıldı. Vali Çiçek, İl Genel Meclisi üyelerine Sorgun-Sarıkaya arasındaki yolun Valilik tarafından yapılacağına dair gündem maddesi hakkında bilgiler verdi.
Vali Çiçek, Başbakanlık genelgesi kapsamında Ankara´da yapılan Valiler ve Genel Müdürler toplantısında bu yıl içerisinde Yozgat´ta Boğazlıyan-Sarıkaya ve Sarıkaya-Sorgun arası 72 kilometrelik duble yol çalışmaları yapılma kararı alındığını söyledi. Vali Çiçek, geçtiğimiz yıl içerisinde valilik tarafından yapılan duble yol çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Vali Çiçek, Yerköy-Yozgat arasında duble yol çalışmalarına kar kış demeden devam ettiklerini vurgulayarak, ´´Şu anda Yerköy-Yozgat arasında engel teşkil eden dağları ortadan kaldırarak duble yol çalışmalarına devam ediliyor´´ dedi.
Vali Çiçek, buralar dışında Sorgun-Sarıkaya ve Sarıkaya-Boğazlıyan arasındaki 72 kilometrelik yolun tamamlanmasıyla birlikte Yozgat´ın her yerinin duble yol olmuş olacağını vurguladı. Vali Çiçek, Sorgun-Sarıkaya arasındaki yolun projesinin hazır olduğunu kaydetti. Vali Çiçek, Ulaştırma Bakanlığı müsteşarı ile yaptığı görüşme sonrasında Sarıkaya-Boğazlıyan arasındaki yolun Yozgat Valiliği tarafından yapılmasını istediği ve kendisinin bu isteği şartlı olarak kabul ettiğini dile getirdi.
Vali Çiçek şöyle devam etti:
´´Sarıkaya-Boğazlıyan arasındaki yolun yapımını Valilik olarak yapmak için, Sorgun-Sarıkaya arısındaki duble yol çalışmalarınını aynı anda başlamasını talep ettim ve bu talebim kabul edildi. Sarıkaya-Boğazlıyan arasındaki yolun yapımına başladığımız anda, Sorgun-Sarıkaya yolu yapımına da başlanacak. 72 kilometrelik yolu bu yıl içerisinde en azında asfalt atılacak aşamaya getirmeyi hedefliyoruz. Bu yolda tamamlandıktan sonra Yozgat´ın bütün yolları duble yol olmuş olacak.´´
Vali Çiçek´in konuşmasının ardından, Valilik tarafından yapılması planlanan Sarıkaya-Boğazlıyan arası yolun yapımı oy birliği ile kabul edildi.

Haber: http://www.yozgatgazetesi.com

Reklamlar

Bir Yanıt to “SORGUN-SARIKAYA ARASI DUBLE YOL, OSMAN COSKUN NEREDE?”

 1. Cumhuriyet Tarihinde AKP adı altında Çayıralandan ilk defa Millet vekil seçti Bu vekilden Rıcamız lütfen Lütfüllah KAYALARI örnek alsın Gitsin Akdağmadenini gezsin ona göre çalışsın Çayıralan ve köylerine yapılacak olan işleri enğellemesin yapıcı olsun bu milletin oyuna ihtiyacı var sanırım Bu millet hem diker hemde yıkar. Saygılarımla İsmimi yazmadım yazarsam Siyasi görüşüm ağır basar mazur görün Saygı değer Curali Sakinleri.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s