Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

Bakanlar Kurulu’nda Nazım Hikmet sürprizi

Posted by Mehmet Duran 05 Ocak 2009

Cemil Çiçek, 25-7-1951 tarihinde Türk vatandaşlığından çıkarılmış olan Nazım Hikmet’in Türk vatandaşlığına tekrar alınması için konunun Bakanlar Kurulu’nun imzasına açıldığını söyledi.

Bakanlar Kurulu’nun Başbakan Erdoğan’ın Ortadoğu gezisinin bir değerlendirmesi niteliğinde bir toplantı yaptığını açıkladı. 

Hükümet Sözcüsü Çiçek, Gazze’deki sıkıntıların bir an önce giderilmesi için Türkiye’nin Olaya müdahil olmasının iki sebebi olduğunu bildirerek şunları söyledi:

Gazze’de bir insanlık dramı yaşanıyor, içler acısı bir durum var, elinde imkanı olan herkes bir çaba içinde olması gerekiyor. Türkiye Bu konuda insanlık görevini yerine getirmektedir.

İkincisi biz bir bölge ülkesi olarak konuya kayıtsız kalamayız. Bu insanlık dramının hemen sona erdirilmesi için devredeyiz. Başta Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu konuda çaba göstermekteyiz.

İsrail’in kara harekatı başlatması krizi derinleştirdiğini de ifade eden Çiçek, ‘Sayın Başbakanımız Suriye Ürdün Mısır ve Suudi Arabistan’ı ziyaret etti, Abbas ile görüşme yaptı Ayrıca Türkiye Hamas tarafıyla da temasa geçmiştir.’ dedi.

Cemil Çiçek Türkiye’nin ayrıca bölgeye 15 adet ambulans, 10 TIR gıda yardımı, 13 ton ilaç yardımı gönderdiğini, bölgede elektrik ve su olmadığı için acil jeneratör ihtiyaçların giderilmesi için çalışmalar sürdüğünü söyledi.

Bir kısım Filistinli yaralıların tedavilerinin Türkiye’de yapılması için çalışmaların sürdürdüğünü açıklayan Cemil Çiçek, Yaralıların Türkiye’ye getirilmesi için ambulans uçakların hazır beklediğini de sözlerine ekledi.

Çiçek, hükümet olarak konunun TBMM’de de ele alınmasını arzu ettiklerini de belirterek, ‘Bu konuyu yarın TBMM’nin gündemine getireceğiz ve siyasi partilerimizin bu konuda görüşlerini almak için fikirlerini soracağız.’ dedi.

BARIŞA KATKI SAĞLAYACAKSA MEHMETÇİK BÖLGEYE GİDEBİLİR

Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Gazze’ye yönelik ”Barış Gücü” oluşturulursa Mehmetçiğin bölgeye gitmesine hükümetin nasıl baktığının sorulması üzerine, ”Eğer barışa katkı sağlayacaksa… Türkiye dünyanın birçok ihtilaflı bölgesine asker göndermiştir. Türkiye şu an dünyanın pek çok bölgesinde her zaman üzerine düşeni yapmıştır. Türkiye’nin geleneksel dış politikası ‘Yurtta sulh, cihanda sulh”. Türkiye, barıştan yana samimiyetini ispat etmiş bir ülkedir” dedi.

NAZIM HİKMET SÜRPRİZİ

Cemil Çiçek, 25-7-1951 tarihinde Türk vatandaşlığından çıkarılmış olan Nazım Hikmet’in Türk vatandaşlığına tekrar alınması için konunun Bakanlar Kurulu’nun imzasına açıldığını ifade etti. Çiçek, Nazım Hikmet’in mezarının Türkiye’ye getirilmesiyle ilgili olarak ise bunun, ailesinin de görüşünü alarak daha sonra değerlendirileceğini sözlerine ekledi.( CIHAN)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s