Sanal Alemde Curali'ye Hoşgeldiniz!

(((26 Mayis 1999)))

 • Mehmet DURAN Editör:

 • Misafir Defteri

  Misafir Defteri
 • Canli Radyo

  curaliradyo-width1
 • Curali Hava Durumu

 • Curali Rehber

 • Curali Avrupa Rehber

 • Çayıralan Kaymakamlığı

 • Çayıralan ve Köyleri Der.

 • ŞEHİRLER ARASI MESAFE

 • Destanlar

 • Çayıralan Mermer

 • Kubbealti

 • Curali Şenlik

 • Reklamlar

MHP, 41 BAŞKAN ADAYINI PARTİLİLERİNE TANITTI . .

Posted by Mehmet Duran 04 Ocak 2009

  MHP Curali Adayi Eyup Erkan oldu.

 Yozgat´ta merkez, 11 ilçe ve 30 belde belediye başkanı adaylarını açıkladı.
Önder Kültür Merkezi salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına ilgi yoğun oldu. Toplantıya katılmak üzere gelen partililerin salonun almaması nedeniyle bir bölümü dışarda kaldı.
MHP Yozgat merkez belediye başkan adayı Mehmet Ali Çakır, aday arkadaşları adına yaptığı konuşmada, MHP´li belediyelerin göreve geldiklerinde yapacakları çalışmaları anlattı. Çakır, ´´Bizler sadece bize oy verenlerin, bizim partimizden olanların değil, bütün hemşehrilerimizin hakkını kollayanlardan olacağız.´´ dedi.
Çakır, zaten dökülmüş asfaltın üzerine ikinci kat asfaltı dökenlerden olmayacaklarını da anlattı.
Yozgat merkezde Çakır´ın aday gösterildiği MHP´nin Çayıralan, Kadışehri ve Saraykent ilçeleri dışındaki belediye başkan adayları şöyle:
´´Nedri Bora Akdağmadeni, Ahmet Demirel Aydıncık, Ekrem Karataş Boğazlıyan, Ahmet Eroğlu Çandır, Mustafa Bal Çekerek, Mecit Muş Sarıkaya, Nurettin Altunok Sorgun, Mahmut Ertuğrul Şefaatli, Hüseyin Uyar Yenifakılı, Sadir Durmaz Yerköy.´´
MHP´nin 51 beldeden belediye başkan adayları belli olan beldeler ise şöyle:
´´Yozgat merkez Çadırardıç Yusuf Mertoğlu, Esenli Osman Palabıyık, Akdağmadeni Belekçehan Celal Akyol, Oluközü Mustafa Yılmaz, Umutlu Mustafa Başkal, Aydıncık Baştürk Osman Biçer, Baydiğin Mustafa Büyükbaş, Kösrelik Selehattin Şahingöz, Boğazlıyan Devecipınar Duran Yıldız, Özler Salih Ekici, Yamaçlı Mustafa Dursun, Yenipazar Fatih Rüştü Aydınöz, (((Çayıralan Curali Eyüp Erkan,))) Çokradan Ali Kalaç, Konuklar Muammer Çetin, Çekerek Beyyurdu Erdoğan Kaygusuz, Özükavak Mustafa Çadırardıç, Kadışehri Halıköy Zeki Şimşek, Saraykent Çiçekli Davut Yıldırım, Dedefakılı İlhami Erdoğan, Ozan Bekir Yaşar, Sarıkaya Karayakup Necati Karaadam, Yukarısarıkaya Turan Durak Düz, Sorgun Araplı Ali İhsan Ertuğrul, Belencumafakılı Mustafa Çalışkan, Çiğdemli Ahmet Sungur, Doğankent Salih Akyol, Eymir Çetin Mertoğlu, Yerköy Saray Mustafa Kılıçaslan, Sekili Hami Güler.´´

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, Aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada ´´Toplumu sadaka toplumu haline getirmek Türk kültürünün bir parçası olamaz, şiddetle reddediyoruz´´ dedi.
Genel Başkan Yardımcısı Ekici, partisinin Yozgat merkez, ilçe ve beldelerinde belli olan belediye başkan adaylarının Önder Kültür Merkezi´ndeki tanıtım toplantısına katıldı.
Mehmet Ekici, burada yaptığı konuşmada, geçen seçimlerde belediye başkanlığına seçilip taş üzerine taş koyanların hepsine teşekkür ettiklerini, hizmet yapanın hizmetini inkar ederek politika yapma niyetleri olmadığını söyledi.
Ekici, MHP´li belediye başkanlarının, seçildikleri günden itibaren parti kimliklerini bir kenara bırakarak, görev yaptıkları yörelerde yaşayan her kesimin belediye başkanı olarak hizmet vereceklerini ifade etti.
Ekici, şöyle konuştu:
´´MHP olarak, muhalefet görevini verdiğiniz bir parti olarak, doğru bildiğimiz her işte, inançlarımıza uygun her işte, TBMM´ye girdiğimiz günden beri ´bu Ahmet´in işine yarar, bu Mehmet´in işine yarar, bu iktidar partisine güç verir, bu muhalefeti azdırır´ diye bir anlayışa bağlı kalmaksızın bu ülkenin yararına ve inançlarımıza uygun her işte var olduk. Ama bu ülkeye zararı olan, bu ülkeye sıkıntı verecek Kürtçe yayın başladı, Vakıflar Yasası gibi daha yüzlerce şeyi söyleyeceğiz, anlatacağız. Bunlarda da bize verilen görevin gereğini yaptık.´´
Kendilerinin ülkenin sigortası olduğunu ifade eden Ekici, iktidarın Türkiye´yi rayından oynatıp şirazeden çıkardığını ileri sürdü.
Ekici, ´´Öyle bir Başbakanımız var ki sadakanın kültürümüzden olduğunu söylüyor. Türk kültüründe anlatacağın şey sadaka değil, Türk kültürünün başka erdemleri. Sadaka elbette var ama toplumu sadaka toplumu haline getirmek Türk kültürünün bir parçası olamaz, şiddetle reddediyoruz´´ diye konuştu.

2 Yanıt to “MHP, 41 BAŞKAN ADAYINI PARTİLİLERİNE TANITTI . .”

 1. mhp aLır artık ya

 2. arif erkan said

  BAŞTA SEVGİLİ AMCAM EYUP ERKAN OLMAK ÜZERE CENABI ALLAH HEPINIZIN YOLU AÇIK OLSUN
  HADİ YOZGAT ÜÇ HİLAL BİR YILDIZLA YENİ BİR YOLA GEÇELİM

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s